اخبار

کارت حافظه microSD یک ترابایتی معرفی شد!
کارت حافظه microSD یک ترابایتی معرفی شد! ۱۱ دي ۱۳۴۸

میل بی اندازه به اضافه شدن حجم حافظه، امروز بار دیگر رکورد شکنی کرد و اولین microSD با ظرفیت یک ترابایت معرفی شد. امروز در نمایشگاه موبایل بارسلون، برند Micron و شرکت زیرمجموعه وسترن دیجیتال یعنی SanDisk، هر دو یک کارت حافظه microSD با ظرفیت یک ترابایت معرفی کردند. این کارت‌های حافظه از نوع UHS-I microSDXC هستند. عرضه این کارت‌های حافظه بیش از همه احتمالا طرفداران گلکسی اس ۱۰ یک ترابایتی را به وجد می‌آورد چرا که می‌توانند با این کارت حافظه، یک گوشی دو ترابایتی داشته باشند!

ادامه مطالب
گوگل در فرانسه ۵۷ میلیون دلار جریمه شد
گوگل در فرانسه ۵۷ میلیون دلار جریمه شد ۱۱ دي ۱۳۴۸

روز گذشته، یک نهاد قانونی فرانسوی که وظیفه نظارت بر عملکرد شرکت‌ها در زمینه محافظت از داده‌های شهروندان را بر عهده دارد، با استناد به قانون GDPR، شرکت گوگل را ۵۷ میلیون دلار جریمه کرد.

ادامه مطالب
چرا گوشی‌های سونی دیگر پرطرفدار نیستند؟
چرا گوشی‌های سونی دیگر پرطرفدار نیستند؟ ۱۱ دي ۱۳۴۸

بعد از نگارش دو مطلب در رابطه با دلایل افول محبوبیت گوشی‌های ال‌جی و HTC، در این مطلب به عوامل کاهش فروش گوشی‌های سونی نگاهی می‌اندازیم. مانند ال‌جی، سونی هم همچنان گوشی‌های هوشمند باکیفیتی را روانه‌ی بازار می‌کند اما به نظر می‌رسد این گوشی‌ها فقط برای مدت محدودی توجه کاربران را جلب می‌کنند و در نهایت این افراد تصمیم می‌گیرند گوشی‌های ساخت دیگر برندها را خریداری کنند. اما چرا شاهد چنین روندی هستیم؟

ادامه مطالب